Кільця Омрона

  • 15 квітня 2020 10:58:04
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 718
  • 0

Кільця Омрона (англ. Omron rings) - графічні позначки, призначені для захисту банкнот від копіювання. Вони надруковані друкарським способом і є кільцями однакового розміру: їх зовнішній діаметр 1,2 мм, внутрішній діаметр - 0,8 мм. Вони виглядають як кола діаметром близько міліметра.
Ці кола є частиною апаратно-програмного комплексу захисту від копіювання. Японська корпорація Omron має патент на систему виявлення банкнот при скануванні і друку. Міжнародне Банкнотне суспільство (IBNS - International Bank Note Society) пропонує називати цей захисний елемент «кільцями Омрона» (Omron rings).
Захисними ознаками є певні конфігурації з п'яти кілець Орона, однією з яких є сузір'я Евріона. Якщо такий захист є на банкноті, то деякі кольорові принтери і копіри відмовляються друкувати зображення цих банкнот - або просто відключаються, або запечатують лист чорної плашкою або залишають його порожнім. Іноді обмеження накладається на колір: на деяких моделях копірів колір, що співпадає з гамою американського долара, при друку автоматично спотворюється.
Технічні деталі алгоритму такого захисту не розголошуються навіть для виробників захищеної продукції. Кільця Омрона були одним із заходів, вжитих Групою по захисту від підробок при Європейському центральному банку (англ. Central Bank Counterfeit Deterrence Group, CBCDG) для запобігання підробки банкнот в рамках непрофесійного фальшивомонетництва (casual counterfeit). Ця робоча група 29 центральних банків (не тільки єврозони) і провідних виробників банкнот для дослідження загроз, що виникають при подоланні захисту банкнот. Апаратно-програмний комплекс проводить аналіз зображення, що вводиться і в разі виявлення графічних позначок у вигляді певної конфігурації кілець Омрона блокують відтворення цього зображення.
З 1996 р. і до теперішнього часу цей захист в своїх банкнотах використовували більше 40 країн.
Аналіз графічних позначок кілець Орона в 2002 році здійснив дослідник з Кембриджа Маркус Кун. Він виявив, що при спробі копіювання "розпізнавальним знаком" банкноти є певний повторюваний шаблон з п'яти цих невеликих кіл. Наявність тільки п'яти таких кіл (одного сузір'я) досить, щоб заблокувати роботу приладу.
В рамках захисного комплексу, розробленого фірмою OMRON Corporation, кільця Омрона представляють собою графічні позначки, за якими цей комплекс при аналізі графічного зображення «пізнає» банкноту. Конфігурація з 5 кіл, складових сузір'я Евріона, є не єдиною. Існує ще, принаймні, одна конфігурація кілець Омрона у вигляді неправильного п'ятикутника, за якими копіювальні системи пізнають банкноту.

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.